Kurumsal

Hakkımızda

Uzman Psikolog Emin DÖNMEZ

Lisans Eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra Yüksek Lisans Eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Psikoloji Bölümünde tamamlamıştır. Yurt dışında Psikoloji alanında çeşitli araştırmalarda bulunmuş ve bilimsel çalışmalarda yer almıştır. Uzun bir süre İstanbul'da çeşitli kliniklerde ve terapi merkezlerinde psikolog olarak çalıştıktan sonra Anka Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezinde Psikoterapist olarak çalışmıştır.

Şuan YENİ HAYAT Psikolojik Destek ve Eğitim Merkezi'ni kurmuş ve Psikoloji alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle ilişkiler ve psikolojik rahatsızlıklar üzerine önemli çalışmaları vardır. Ergenlik dönemi sorunları üzerine uzmanlık dercesini almış ve bilimsel çalışmalarına devam etmektedir. Her hafta çarşamba günü psikoloji üzerine Er tv'de İşte Hayat Programına uzman konuk olarak katılmaktadır.

Uzman Psikolog Emin DÖNMEZ'in Mesleki Deneyimlerinin bazıları

2010-------  Yeni Hayat Psikolojik Destek ve Eğitim Merkezi, Uzman Psikolog-Yaşam Koçluğu Kurumsal Danışmanlık
2008- 2010 Anka Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi, Psikoterapist-Grup ve Breysel Psikoterapi Danışmanlık.
2007-2008 - Malatya Asker Hastanesi Psikiyatri Servisi, Uzman Psikolog,
2006-2007 - Türk Psikologlar Derneği, Grup Terapisti - Uzman Psikolog
Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Üreme Sağlığı kapsamında Türk Psikologlar Derneği tarafından yürütülmekte olan ‘Menopoz ve Andropozla Başa Çıkın’ projesi.
2005-2007 - Beyoğlu Gençlik aile Destek Merkezi GADEM - (Bir toplum temelli müdahale merkezi örneği), Koordinatör ve Psikolog (Bireysel danışmanlık eğitim ve araştırmalar).
2006-2007 - Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) Avrupa Birliği (AB)tarafından desteklenen projede Psikolog ve Grup Terapisti, Eğitimci,
2004-2007 - Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneğ, Psikolog ve Proje Uygulayıcısı Süpervizyon desteği ile Psikoterapi Seansları.
2005-2007 - Arzu Tan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,  Psikolog, Aile Danışmanlığı
2001-2004-  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi UMATEM, ÇEMATEM.
Madde bağımlısı çocuk ve gençlerle psikososyal çalışmalar. Doç. Dr. Kültegin Ögel’in danışmanlığında “İyiye Doğru Öfke Kontrol Programı” oluşturulması ve uygulanması.

Basılı Kitap ve Yayınlar:

1- "Riskli Davranışlar Gösteren Çocuk ve Ergenler" - Alanda çalışanlar için bilgiler. (Bölüm Yazarlığı). Yeniden Yayınları, 2007.

2- “Evden Kaçma Davranışı” Çoluk Çocuk Dergisi, Sayı 53, 2005.
3- “Esrar ve Etkileri” Yeniden yayınları No 9, İstanbul 2005.
4- "Tutuklu ve Hükümlü Ergenlere Yaklaşım İlkeleri",  Yeniden yayınları, 2004.
5- "Tutuklu ve Hükümlü Ergenlere Yaklaşımda Genel Bilgiler", Yeniden yayınları, 2004.
6- "İyiye Doğru Öfke Kontrol Programı", Yeniden yayınları, 2004

Üye Olduğu Dernekler:

Türk Psikologlar Derneği
Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği
Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği